Prawo jazdy we Lwowie na Ukrainie. Prawo jazdy Lwów.

PRAWOJAZDY.TOPKRAK.PL
M I E J S C E   N A   R E K L A M Ę
SZKOŁY JAZDY (232)
AKTUALNOŚCI
Prawo jazdy w Anglii UK
Polskie prawo jazdy uprawnia do prowadzenia pojazdów w Anglii (UK) tak jak we wszystkich krajach UE.

Mord Kraków ul. Koszykarska
Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego nie zmieniając lokalizacji zmienił adres.
::.. TopKrak
  Prawo jazdy we Lwowie
Ostatnio pojawiły się informacje, że prawo jazdy można szybko zdobyć we Lwowie na Ukrainie. Ukraina oferuje podobne zasady przy ubieganiu się o prawo jazdy, a egzamin wszyscy zdają.

Czy, aby na pewno jest to prawdą? Faktycznie oficjalny sposób zdobycia prawo jazdy na Ukrainie jest bardzo podobny jak w Polsce. Pierwszy etap to kurs prawa jazdy, badania lekarskie i zdany egzamin wewnętrzny. Różnice dotyczą kategorii A, przy której można próbować ubiegać się o przystąpienie do egzaminu bez uczestnictwie w kursie.

Egzamin na prawo jazdy składa się z dwóch części: testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego i zasad bezpieczeństwa na drogach oraz oczywiście z egzaminu praktycznego.

Praktyczny egzamin na prawo jazdy to jazda po placu oraz po mieście. Brak informacji o ilości osób zdających egzaminy za pierwszym razem.

Dużo kontrowersji budzą natomiast informacje pojawiające się na forach internetowych, także na naszym forum, oraz dystrybuowane wśród znajomych jak załatwić prawo jazdy we Lwowie.

Na całość operacji mają składać się dwa wyjazdy na Ukrainę. Jeden trwający góra dwa dni, aby zgodnie z prawem ukraińskim czasowo się zameldować, bo tylko wtedy obcokrajowiec na Ukrainie może ubiegać się o ukraińskie prawo jazdy. Po miesiącu jest kolejny wyjazd do Lwowa, aby zdać czy też jak nieoficjalnie się twierdzi odebrać dokument. Taki pseudo kurs nauki jazdy kosztować może około tysiąca dolarów i dotyczyć może praktycznie każdej kategorii A, B, C, C+E czy D.

Informacje te zainteresowały dużą grupę kursantów, którzy zawiedzeni niepowodzeniami na egzaminie szukają coraz to nowych rozwiązań, aby dowiedzieć się jak zdać egzamin na prawo jazdy.

Przestrzegamy jednak, iż stosunkowo łatwo zweryfikować czy ukraińskie prawo jazdy zostało wystawione po faktycznym ukończeniu kursu. Mianowicie ukraińscy celnicy praktycznie zawsze wbijają w paszportach pieczątki potwierdzające wjazd i wyjazd. W celu weryfikacji urząd przy wymianie prawa jazdy może nas poprosić również o poświadczenie meldunku. Oczywistym jest, iż jeden czy dwa dni nie wystarczą na zdobycie prawa jazdy tak więc urząd może zakwestionować legalność dokumentu.

Niestety wielu zapomina, iż nie zdobycie samego dokumentu jest tu najważniejsze, ale nabycie odpowiednich umiejętności w bezpiecznym kierowaniu pojazdami. A czy nasz system szkoleń kierowców i sposób egzaminowania jest odpowiedni to już temat na inny artykuł...
Data publikacji: 2007-07-29
 
Prawo jazdy Lwow Ukraina.
© PrawoJazdy.TopKrak.pl