Jak wybrać szkołę jazdy? Wybór szkoły jazdy.

PRAWOJAZDY.TOPKRAK.PL
M I E J S C E   N A   R E K L A M Ę
SZKOŁY JAZDY (232)
AKTUALNOŚCI
Prawo jazdy w Anglii UK
Polskie prawo jazdy uprawnia do prowadzenia pojazdów w Anglii (UK) tak jak we wszystkich krajach UE.

Mord Kraków ul. Koszykarska
Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego nie zmieniając lokalizacji zmienił adres.
::.. TopKrak
  Jak wybrać szkołę jazdy?
Wybór odpowiedniej, dobrej auto szkoły musi być wyważony i bazować na wcześniejszym poznaniu ośrodka szkolenia kierowców. Aby maksymalnie zapewnić sobie możliwość by zdać egzamin na prawo jazdy za pierwszym razem powinno się sprawdzić podstawowe wymagania, które każda dobra szkoła jazdy powinna spełniać.

  1. Zajęcia powinny być prowadzone w wyposażonych w stoliki i miejsca siedzące salach.
  2. Wyposażenie sali musi obejmować: plasze ze znakami drogowymi, skrzyżowania, tablicę, TV wraz z odtwarzaczem DVD, komputer, na którym można prowadzić testy egzaminacyjne.
  3. Utwardzony plac manewrowy musi być wyłączony z ruchu pojazdów, dobrze gdy jest oświetlony, aby ćwiczyć można było o każdej porze. Na placu manewrowym wskazane jest, aby można było wykonać każdy z manewrów przewidzianych na egzaminie państwowym, także ruszanie na wzniesieniu (co oczywiście nie jest obligatoryjne).
  4. Uczyć się można na praktycznie dowolnym samochodzie, ale szkoła jazdy powinna posiadać taki samochód, na którym odbywa się egzamin państwowy. W małopolsce takim pojazdem jest (kategoria B) Chevrolet Aveo, w innych WORD-ach może to być Nissan Micra czy Opel Corsa.
  5. Szukaj raczej większych ośrodków szkolenia kierowców, których biuro nie mieści się w samochodzie, ale pamiętaj, że w przygotowaniu do egzaminu liczy się głównie instruktor nauki jazdy, z którym będziesz miał zajęcia - warto go poznać przed rozpoczęciem kursu jazdy.
  6. Tanio nauka jazdy - czy to możliwe? Tak, ale zwróć uwagę na koszty dodatkowe. Zapytaj czy w cenę wliczony jest egzamin wewnętrzny, materiały szkoleniowe, badania lekarskie. Dowiedz się również ile zapłacisz za dodatkową godzinę jazdy doszkalającej. Bardzo często "oferty promocyjne" nie obejmują wszystkich kosztów, a całkowita cena kursu jazdy jest większa niż w teoretycznie droższej szkole.
  7. Przed podjęciem decyzji warto zobaczyć jak wygląda siedziba firmy, kto prowadzi zajęcia, jak wygląda plac manewrowy, a także jaka jest zdawalność danego OSK
  8. Pytaj wśród znajomych - w ten sposób często trafisz nie tylko do odpowiedniej szkoły jazdy, ale także do konkretnego, dobrego instruktora nauki jazdy. Warto szukać osób, które traktują uczenie innych jako swoje stałe zajęcie, a nie na sposób dorobienia do pensji otrzmywanej gdzie indziej.

Życzymy zdania egzaminu za pierwszym razem i szerokiej drogi.
Data publikacji: 2007-03-31
 
Najlepsza szkoła jazdy. Tanio nauka jazdy. Tanie prawo jazdy.
© PrawoJazdy.TopKrak.pl